مرگ خوبه ولی برا همسایه

KC
طرح Keep Calm از اینجا

چند وقتی بود با دیدن انتشار عکس‌های خصوصی بعضی از مردم و دامن‌زدن بعضیامون در گروه‌های شبکه‌های اجتماعی در انتشاراون عکس‌ها و حتی تمسخر اون‌ها، خیلی تعجب می‌کردم که دقیقا داریم به کجا می‌ریم!
اگه بخوایم دقیق‌تر به این مساله دقت کنیم، خوبه به این سوال دقت کنیم که واقعا چیز جذاب‌تری وجود نداره که ما باید عکس‌های دیگران رو سوژه کنیم؟ یاد اون ضرب‌المثل  می‌افتم که می‌گه: «مرگ خوبه برای همسایه». باید بیشتر دقت کرد! یعنی این مشکل قرار نیست برای ما یا برای عزیزی از ما اتفاق بیفته!؟ اون وقت فکر کردیم خودمون چه حسی پیدا خواهیم کرد؟ واقعا آیا خنده‌ی دیگران و بیشتر انتشار دادن محتوای خصوصی ما چیز خنده‌داری میشه؟
به‌نظر من راه حل این مشکل در رفع ریشه‌ی این مشکل یعنی: «برطرف نشدن نیازهای اولیه‌ی یک جامعه است» -که باعث می‌شه برای جبران اون نیازها آدم‌ها به جبران کاذب رو بیارن- قرار داره. در هر صورت شدیدا علاقه‌مندم که این مشکل از جامعه ما و هرجامعه دیگه‌ای که بهش مبتلاست برطرف بشه و شاهد وضعیت بهتری باشیم در نحوه‌ی عملکردمون نسبت به همدیگه و فکر می‌کنم این ممکن نیست، مگر اینکه فکری برای رفع نیازهای جامعه مخصوصا جوونا کنیم :).

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *